Je tady další neděle ve znamení modliteb! Tentokrát jsme se rozhodli požádat Vás o modlitby za politickou situaci.  Modlitby vždy vedeme za problém, který vnímáme jako velmi vážný a zároveň akutní. V rámci naší činnosti se nám v poslední době politický problém zjevuje velmi často!

– od roku 2016 bojujeme za práva čínských bratrů a sester, z postupů rozhodujících úředníku je jasné, že k udělení azylu není politická vůle (prodlužují  a následně překračují lhůty, nevychází vstříc, …)

– od roku 2015 je v Evropě znát tzv. migrační krize, politická neochota vede k situacím, kdy lidé žijí v nehumánním prostředí (Řecko, Bosna a Hercegovina, Srbsko), k přerozdělování nebo jinému řešení doposud nedošlo

– politická situace v Bělorusku eskalovala do stavu již půl roku trvajících protestů, v evropských zemích, včetně České republiky se značně zvýšily počty žadatelů o azyl právě z Běloruska (v listopadu jich bylo v Česku ze všech národností žadatelů nejvíce, o jejich situaci napoví reportáž)

– politická situace v Rusku ve spojení s protesty kvůli věznění Alexeje Navalného rovněž může způsobit podobné dopady

– politická neochota v rámci EU také brání řešit pobytový status těch osob, které sice nemají nárok na azyl, ale současně se do země svého původu nemohou vrátit z různých důvodů

– …

Modlit se společně budeme opět v neděli od 5,00 do 24.00 v hodinových okéncích. K těm se můžete hlásit na již známém místě. Opět není problém obsadit jedno okénko více než jedním modlitebníkem. Předem děkujeme za každou Vaši modlitbu!

Category
Tags
No Tag

No responses yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *